12. mars – Masterclass Riojas legender

Rioja Masterclass med Mai Tjemsland Master of Wine

Torsdag 12. mars 2026 kl 17.30 – 19.15
Pris: 995,- 
Henrik Ibsens gate 60 B, 0255 Oslo
Meld deg på

Er du klar for å lære mer om et av verdens mest berømte vinområder og deres viner sammen med Norges første kvinnelige Master of Wine, Mai Tjemsland?

Rioja er Spanias mest ikoniske vinregion – et sted der historie, håndverk og terroir møtes i et uttrykk som har satt standarden for spansk vin i over hundre år. Regionen kombinerer kjølig påvirkning fra Atlanterhavet med varme middelhavstoner, noe som gir viner med både friskhet, struktur og bemerkelsesverdig lagringsevne.

Her handler vin ikke bare om druetype, men om tid, tradisjon og tålmodighet – egenskaper som har gjort Rioja til et referansepunkt for vinelskere verden over.

  • Du får smake: 13 stk. viner
  • Kurset passer for: Både nybegynnere og viderekomne 
  • Kursholder: Mai Tjemsland, Master of Wine
  • Dato og tid: Torsdag 12. mars 2026 kl. 17:30-19:15
  • Sted: Henrik Ibsens gate 60 B, 0255 Oslo

PÅMELDING MASTERCLASS

Tempranillo druer i Ribera del Duero
Tempranillo druer i Ribera del Duero

Denne kvelden vies til historie, terroir, filosofi og finesse, med fokus på noen av Spanias mest ettertraktede viner, deriblant vinen som ble kåret til verdens beste vin i 2013.

Vi smaker disse vinene:

Contino Blanco 2021
Lopez De Heredia Vina Tondonia Blanco  Reserva 2013
Cune Reserva 2020
Cune Gran Reserva 2018
Contino Reserva 2021
Imperial Reserva 2018
Imperial Gran Reserva 2016 og 2014
Lopez De Heredia Vina Cubillo Tinto Crianza 2017
Lopez De Heredia Vina Bosconia Tinto Reserva 2013
Lopez De Heredia Vina Tondonia Tinto Reserva 2013
Lopez De Heredia Vina Tondonia Tinto Gran Reserva 2004

Mai guider deg gjennom stilforskjeller, produksjonsmetoder og regionenes særegne uttrykk, med smaking av viner som sjelden oppleves samlet i én og samme setting.

Masterclass

Dette er en Masterclass for deg som ønsker det lille ekstra – enten du er nybegynner eller vinentusiast med forkjærlighet for klassiske spanske viner.

Det kreves ingen forkunnskaper for å være med på dette kurset.

Begrenset antall plasser.

Dato: Torsdag 12. mars 2026
Tid: 17.30 – 19.15
Sted: Henrik Ibsens gate 60 B, 0255 Oslo
Pris: 995,- kr

PÅMELDING MASTERCLASS

Mai Tjemsland ble Norges andre, og samtidig vår første kvinnelige Master of Wine i 2009.

Mai Tjemsland, Master of Wine
Mai Tjemsland, Master of Wine

Master of Wine (MW) er  verdens mest prestisjefylte utdanning innen vin. Studiet kombinerer dyp fagkunnskap om vinproduksjon, sensorisk analyse, marked, handel og bærekraft. Programmet er svært krevende, tar flere år å fullføre, og avsluttes med omfattende eksamener og en forskningsoppgave. 

I dag finnes det kun 418 personer over hele verden som har har klart å bestå dette fem års lange utrolige utdanningsløpet og kan titulere seg som Master of Wine (MW) – vinverdenens aller høyeste kvalitetsstempel.

Mai Tjemsland regnes som en av landets fremste vinfaglige formidlere. Hun jobber som vinrådgiver, foredragsholder og skribent, og har bred erfaring fra både restaurantbransjen og Vinmonopolet.

Mai underviser sommelierer og WSET-studenter, og er jevnlig engasjert som dommer i internasjonale vinkonkurranser. Med særlig fordypning i klassiske europeiske vinregioner kombinerer hun solid faglig tyngde med en engasjerende og tilgjengelig formidling.

Eget vinforedrag med vår Master of Wine til ditt selskap eller bedrift?
Kontakt oss på lars.heskjaer@fondberg.no 

Se alle våre Masterclass med Mai Tjemsland, Master of wine